MainRegistrationLogin Me tenova.tk një hap më afër TENOVËS...
E Shtunë, 20-April-2019, 19:25
Login form
Site menu

FACEBOOK

Administrator

WEB

RADIO

Komentet tuaja !
500

Statistika


Shkruar nga: Administrator
Lajmet e fundit nga Bota e Yjeve.
Susan Boyle e Andrea Bocelli kryesojne albumet me te shitur

Andrea Bocelli dhe Susan Boyle, mbreti dhe mbretëresha në SHBA. Albumet e tyre janë më të shiturit në tregun amerikan. "Empire State Of Mind”, i Jay-Z e Alicia Keys qendron në krye të klasifikimit të cd-ve më të shitur të muzikës Pop.

Allen anulon nje tjeter koncert

Lily Allen vazhdon të ketë problem me fytin, ndërsa kjo ka bërë që të anulojë edhe koncertin e dytë këtë muaj. Këngëtarja e hitit "Smile” anuloi pjesëmarrjen në "Jingle Bell Ball” në Londër me 5 dhjetor, ndërsa tani ...

Hallyday del nga koma

Këngëtari francez Johnny Hallyday ka dalë nga koma artificiale dhe mund të bisedojë me të afërmit e tij, ka njoftuar zëdhënësi. 66-vjeçari ishte shtruar në një spital në Los Angeles
Madonna do te bleje nje ferme me kuaj

Madonna dëshiron të blejë një fermë me kuaj në New York, e cila mund të jetë prona e dytë që blen këtë vit. Mbretëresha e muzikës pop u kthye në SHBA pas ndarjes nga regjisori britanik Guy Ritchie, në vitin kaluar, ku dhe bleu një ...

Brad Pitt pjese e nje filmi me vampire

Brad Pitt do të jetë pjesë e një filmi tjetër me vampirë. Aktori hollivudian është bashkuar me realizuesit e filmit "Twilight” për të vizituar të pavdekshmit në një film të ri për gjakthithësit.

Moore kerkon ndihmen e fansave

Demi Moore ka kërkuar nga fansat e saj që t’i ndihmojnë në promovimin e parfumit të saj të ri, "Wanted". Aktorja së fundmi ka lançuar ‘aromën’ e saj së bashku me kompaninë kozmetike ...

Clintonet fejojne bijen e tyre

E bija e sekretares amerikane të Shtetit dhe ish-presidentit të SHBA, Hillari e Bill Clinton, Chelsea, është fejuar me njeriun me të cilin kalonte në dashur tash e disa vite, bëjnë të ditur mediat amerikane.

Baldwin do te heq dore nga aktrimi ne vitin 2012

Alec Baldwin ka caktuar vitin 2012 si fundin e karrierës së tij si aktor, ndërsa ai e konsideron veten si "dështim” të Hollywoodit. Aktori 51-vjeçar thotë se nuk është krenar me arritjet e tij, prandaj ka ...

Pitt dhe Jolie kane shpenzuar 7 milione dollare per bamiresi

Çifti i artë i Hollywood-it, Angelina Jolie dhe Brad Pitt kanë një zemër shumë të madhe. Të dy në 2008-ën kanë dhuruar 6.8 milionë dollarë për organizata të ndryshme bamirësie, më shumë se gjysma e 13 milionëve të mbedhura nga "Jolie-Pitt Foundation”.

Cindy Crawford: Kam perdorur botoks

Cindy Crawford, një ndër top modelet më të admiruara në vitet ’80 dhe ’90, ka pranuar se ka përdorur botoksin dhe disa herë ka shkuar në një klinikë në Londër për të bërë injektimin.
Jonas Brothers nuk do te ndahen

Fansat e Jonas Brothers mund të rrinë të qetë, banda nuk do të ndahet. "Do të bëjmë muzikë sa të mundemi”, kanë shkruar dy vëllezërit në një letër për fansat, duke hedhur poshtë zërat që flisnin për një ndarje të grupit”.

Del ne treg albumi i Michael Jackonit, "This is it"

Del më në fund në treg albumi më i ri i ish-mbretit të pop-it Michael Jackson, i cili ndërroi jetë gjatë kësaj vere në moshën 50-vjeçare. Ka dalë në treg albumi "This is it” i përbërë nga dy CD, ndërsa ditën e mërkurë do të shfaqet në ...

Amy Winehouse rikthehet me bashkeshortin Blake Fielder-Civil

Amy Winehouse dhe Blake Fielder-Civil janë bashkuar sërish. Çifti, që u nda në korrik, e ka bërë të ditur lajmin nëpërmjet rrjetit social Facebook, duke ndryshuar gjendjen e tyre civile, nga beqarë, në të martuar.

Martohet Ivanka Trump, e bija e miliarderit Donald Trump

Është martuar Ivanka Trump. Në një ceremoni në Trump National Golf Club të Bedminster, në New Jersey, ditën e dielë e bija e miliarderit Donadl Trump vuri kurorë. Lajmi është bërë me dije nga "People”.

Elton John anullon koncertin per shkak te gripit

Këngëtari i famshëm Elton John ka anuluar një koncert në Britaninë e Madhe të premten në mbrëmje pasi është sëmurë nga gripi. Këngëtarit britanik i është dashur të paraqitet para 13.000 spektatorëve në ...

Siena Miller debuton ne Broadway

Siena Miller e njohur për bukurinë e saj të veçantë si edhe për stilin ekstravagant të jetës së saj, po përpiqet maksimalisht që të çojë në nivele të larta karrierën e saj si aktore.

Jolie dhe Di Caprio mund te luajne se bashku ne nje film

Dy nga aktorët më të dashur por njëkohësisht edhe dy nga aktorët më të paguar të Hollywoodit, Leonardo Di Caprio dhe Angelina Jolie, janë në bisedime për të luajtur mbretin dhe mbretëreshën e dinastisë së modës Gucci


  Copyright TENOVA © 2019 Web created & hosted by Administrator ZUTI